Yardımcı Mobil Uygulamalar
Citymaps2go

Özellikle yurt dışı seyahatlerinde internet erişiminde zorlandığımız anlar olmaktadır . Bu gibi durumlar için hazırlanmış; internet olmadan da çevrimdışı olarak kullanılabilir bir harita uygulamasıdır.


http://www.ulmon.com/#get-the-app
—————————————————————————————————–
XE Currency

Gerçek zamanlı değişimleri gösteren bir döviz hesaplama uygulamasıdır.

http://www.xe.com/currencyconverter
—————————————————————————————————–

Viator

Birçok ülkede ve bu ülkelerin birçok şehrinde düzenlenen turları, arayüzü, turlarla ilgili detaylı açıklamaları ve kullanıcı yorumlarıyla faydalı bir aplikasyondur.

https://www.viator.com

———————————————————————————————————–

Triposo

İnternete gerek duyulmadan , Offline (çevrimdışı) olarak şehir rehberini ve bilgilerini cep telefonunuzdan inceleyebileceğiniz ücretsiz uygulamalar içeren bir aplikasyondur.

https://www.triposo.com

 

———————————————————————————————————

Rome2Rio

Nereden nereye gidileceğini programa tanımladığınızda ;iki lokasyon arasındaki uçak, otobüs, tren, feribot vb. tüm alternatifleri sunan çok başarılı bir uygulamadır.

https://www.rome2rio.com
—————————————————————————————————–

Packpoint

Yapılacak tatilin cinsine göre yanınıza almanız gereken objeleri sıralayan , bavul hazırlanmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

http://www.packpnt.com
—————————————————————————————————–
Tripjournal

Gidilen yerleri kayıt eden , notlar tutulabilen ,fotoğrafları depolayan bir sanal seyahat günlüğü uygulamasıdır.


http://www.trip-journal.com
—————————————————————————————————–
Wifiworldwide

Tüm dünya genelindeki ücretsiz wi-fi internet erişim noktalarını gösteren bir uygulamadır.

https://www.wiman.me


Sosyal hayatı sevenlerdenseniz, gittiğiniz yerlerdeki en iyi kafeleri, öğlen veya akşam yemeği için popüler restoranları ya da en trendy barları ve gece kulüplerini bulmanız için en büyük yardımcınız kesinlikle Foursquare olacak. Foursquare’in filtreleri sayesinde size en yakın veya en çok puan almış mekanları bulabilir, bu mekanlara daha önce gidenlerin yaptıkları yorumları ve tavsiyeleri okuyabilirsiniz.


https://tr.swarmapp.com
—————————————————————————————————-
Rebtel

Uluslar arası telefon görüşmelerini çok makul fiyatlarla yapılabilmesini sağlayan bir voip uygulamasıdır.

https://www.rebtel.com
—————————————————————————————————-
Tripadvisor

Dünyanın en popüler seyahat uygulamalarının başında gelen TripAdvisor, içerisinde 350 milyonu aşkın yorum bulundurmaktadır. Restoranlar, ve oteller hakkında çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz.


https://www.tripadvisor.com
—————————————————————————————————–

Skyscanner

Yüzlerce havayolu şirketinin web sayfalarında uygun fiyatlı uçak bileti aramayı tek ekranda birleştiren bu uygulama, en ucuz uçak biletini bulmayı kolaylaştırmaktadır. Destinasyon ve tarihler girildiğinde tüm havayollarını tarayarak istenilen filtreye göre seçenekleri sunabilme özelliği de bulunmaktadır.


https://www.skyscanner.com.tr
—————————————————————————————————–
Circa

Circa uygulaması çok fazla şehir dışı seyahat eden ve saatin hangi ülkede kaç olduğu takip etmekte zorlananlar için tasarlanmış bir uygulamadır.

http://circa-app.com/
———————————————————————————————————————————
Airbnb

Şu anda 192 ülkede faaliyet gösteren aplikasyonla her bütçeye uygun oda veya evler günübirlik veya uzun süreli kiralamak mümkün olmaktadır. Kiralamalar mevcut şehirdeki evsahipleri tarafından yapılmakta otel, pansiyon gibi işletmeler bu programa alınmamaktadır.

www.airbnb.com.tr

————————————————————————————————————————

Google Trips

Kişiselleştirilebilir seyahat uygulamasında gitmek istediğiniz yeri arattığınızda , bölgede yada şehirde gezilmesi gereken yerler, katılabileceğiniz etkinlikler, önceden oluşturulmuş rotalarla ile seyahatinizi planlayabileceğiniz bir uygulamadır.

https://get.google.com/trips/
——————————————————————————-

Uber

Toplu taşıma kullanmak istemeyen ama taksilere de çok fazla para ödemek istemeyen gezginlere göre bir aplikasyon. Yurtdışında pek çok ülkede ve 600 e yakın şehirde size araç sağlamakta . Uygulamada çağırdığınız şoförle ilgili yorumlara, aracın nereden olduğuna dair detaylı bilgiler de sunulmakta.

 

www.uber.com
Bir yanıt yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>