haftasonuyurtdisi.com ve Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı işbirliği ile çocuklarımızın yarınlarına katkı sağlıyoruz.

Siz de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na ekstra bir bütçe ayırmadan kolaylıkla  destek olabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken ekteki arama motorundan booking.com sayfasına  bağlanıp YURTDIŞI  OTEL Rezervasyonu yapmanız 
Her yurtdışı Otel Rezervasyonunuzdan belirli bir oran tarafımızdan TEGV’ye bağışlanacaktır.


Booking.com

ÖNEMLİ HUSUSLAR

  • Booking.com sayfasına  yönlendirme sonrasında otel rezervasyonu tamamlanmalıdır. Tamamlanmadığı takdirde bir sonraki girişinizi yine haftasonuyurtdisi.com sayfası üzerinden yapmanız gerekmektedir.
  • Daha önce booking.com a kayıt yaptırdıysanız otomatik olarak kendi üyelik sayfanıza yönlendirilirsiniz. Booking.com sayfasını ilk kez ziyaret ediyorsanız yeni kullanıcı hesabı açmanız gerekmektedir.
  • Linkimiz üzerinden rezervasyon yapıldığında Otel Rezervasyonunuzda herhangi bir fiyat farkı oluşmamaktadır.
  • Booking.com Türkiye’deki Otellerde  hizmet vermemektedir. Ancak yurtdışında , tüm dünya genelinde binlerce şehirden otel rezervasyonu yapabilirsiniz.
  • Bağış Sertifikası talepleriniz için Ad,Soyad ve Rezervasyon numaranızı  info@haftasonuyurtdisi.com adresimize  yollayabilirsiniz.

haftasonuyurtdisi.com  Örnek Bağış Dekontu


TEGV HAKKINDA :
Varoluş Nedenimiz
“Türkiye’nin yarınlarında aydınlık yüzler görmenin ön koşulu, bugün çocuklarımızı en iyi şekilde eğitebilmektir.”

Eğitim sisteminde tartışılmaz ağırlığı olan devlet, kaynak yetersizliği ve yapısal sorunlar nedeniyle bu görevi yerine getirirken çeşitli güçlüklerle karşılaşmaktadır. Gönüllü kuruluşların, özel sektörün ve vatandaşların, hayati önem taşıyan bu alanda devletin verimliliğini artıracak şekilde; destek olarak, örnekler yaratarak ve eksikleri tamamlayarak sorumluluğu paylaşmaları gerekmektedir. Vakfımızın varoluş nedeni, devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmaktır.

Amacımız
TEGV’in amacı; İlköğretim çağı çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacak eğitim programları ile etkinlikler oluşturmak ve uygulamaktır.

TEGV, oluşturduğu özgün eğitim programlarını ülke sathında kurduğu Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri, Ateşböceği Öğrenim Birimleri ve ‘Sosyal Etkinliklere Destek Protokolü’ kapsamında ilköğretim okullarında, gönüllüleri aracılığı ile hayata geçirir.

Değerlerimiz
Bağımsızlık: Vakfımız, bütün ideolojik ve siyasi akımlardan bağımsızdır.
Misyon Odaklılık: Kaynaklarımızı, Vakıf Senedimizde yer alan temel amaçlar doğrultusunda kullanırız.
Adalet, Eşitlik, Hoşgörü ve Saygı: Bütün çalışanlarımıza, gönüllülerimize, çocuklarımıza, bağışçılarımıza ve diğer paydaşlarımıza adalet ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde yaklaşırız. TEGV’de din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapılmaz. Farklı düşünce ve inançlara saygı gösteririz. Kurum içi ve kurum dışı paydaşlarla ilişkilerde karşılıklı saygıya önem veririz.
Güvenilirlik: Tüm uygulamalarımız konusunda saydamlık ve hesap verilebilirlik ilkelerine uyarız. Paydaşlarımızın gizlilik kaydıyla sunduğu bilgileri üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşmayız.
İşbirliği ve Dayanışma: Bütün sivil toplum kuruluşlarını paydaşımız olarak görür; işbirliği, dayanışma ve paylaşım içinde olmaya özen gösteririz.
Haklar ve Sorumluluklar: Tüm çalışmalarımızda İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ne ve Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne titizlikle uyarız. Vakfımızın mütevellileri, yöneticileri, gönüllüleri ve çalışanları aktif sorumlu yurttaşlığın gereklerini yerine getirir. Gelecek nesillerin kaynaklarını tüketmeden, bugünün kaynaklarını etkin biçimde kullanmaya önem verir ve bu duyarlılığı tüm çalışmalarımıza yansıtırız.
Yenilikçilik: Vakfımız sürekli gelişme ilkesi çerçevesinde yenilikçi bir yaklaşımı benimser, çalışmalarında özgün modeller geliştirir ve uygular.