Ünlülerle Seyahat Sohbetleri / Eran Tapan

Sevgili Seyahatsever dostlar , sizlerden gelen yoğun istekler doğrultusunda hayata geçirdiğimiz ‘Ünlülerle Seyahat Sohbetleri ” sayfamızın ilk konuğu ; iş ve cemiyet dünyasının tanınmış isimlerinden ; aynı zamanda İlk Parti Genel Başkanı olarak tanıdığımız  işadamı Sayın Eran Tapan . Şimdi sizleri ; kendisiyle yaptığımız keyifli röportajla baş başa bırakıyoruz…

 

Eran Bey , bir işadamı olarak genellikle iş gezilerine çıktığınızı biliyor ve sizi takip ediyoruz, iş gezileri haricinde kendiniz ya da ailenizle tatil  amaçlı seyahatlere de çıkıyor musunuz? Bu seyahatlerinizde daha çok  nereleri tercih ediyorsunuz?

Tatil amaçlı seyahatlere fırsat buldukça çıkıyorum ve açıkçası fırsat yaratmaya da çalışıyorum çünkü 3 günlük kısa bir seyahatte bile insanın kafası boşalıyor, yenileniyor yine de iş amaçlı gittiğim seyahatlere tatili , tatil amaçlı çıktığım seyahatlerde de araya işle ilgili aktiviteleri mutlaka sığdırıyorum.  Genellikle ilk tercihlerimlerim ise Los Angeles, Küba, Tayland ve Japonya’dan yana.

Milano & San Marino & Tayland ( Dr.Elçin Tapan )

Hatırladığınız ilk yurt dışı seyahatini ne zaman, nereye yapmıştınız? O seyahatteki duygularınızı okuyucularımızla paylaşabilir misiniz?

Hollanda’da doğduğum ve ilkokul birinci sınıfa kadar orada okuduğum için yurt içi- yurt dışı kavramım pek olmamıştı. Hatırladığım ilk seyahat ailem ile birlikte gittiğim İbiza seyahatimizdi, sanırım 5 yaşlarındaydım. Orada plajda kumdan kale yaptığımı ve kumlarla oynadığımı hatırlıyorum.


Haftasonuyurtdisi.com içerik olarak;  uçuş süresi 3 saati geçmeyen ve hafta sonları gezilebilecek yakın destinasyonları kapsıyor. Bu coğrafya kapsamı içerisinde sizin en sevdiğiniz ülke/şehir hangileridir? Neden
?

Hollanda’da doğup büyüdüğüm için yeri hep ayrıdır. Çok sevdiğim Endonezya yemeğini de tek orada yiyebiliyorum. Bir de stroopwafel kurabiyelerini çok seviyorum. 3 saatlik uçuşlar içerisinde ise  5 yıl yaşadığım Londra’nın yeri de ayrıdır. Sırasıyla Paris, Barselona, Montenegro, İbiza, Monte Carlo, Yunan Adaları, Roma, Milano ve Fas  öncelikli seyahat destinasyonlarımdandır

Eran Tapan / Amalfi – İtalya

Özellikle Avrupa ülkeleri ve diğer gelişmiş ülkelere seyahat etmek insanın dünya görüşünü geliştiriyor ve  kişisel farkındalığını arttıyor. Toplumumuz genelinde bunun eksikliği sizce hissediliyor mu? Bugün ülke yönetiminde siz olsaydınız vatandaşlarımızı yurtdışı seyahatlere özendirmek adına  özel çalışmalar yapar mıydınız?

Yurt dışına gitmek, görmek insanın ufkunu açıp ve farklı açılardan düşünmesine fırsat sağlamaktadır.  Yurt dışında farklı kültürlerden kişilerle konuşmak, onların düşünce yapısını bilmek, dünya insanı olmanın gereklerinden biridir diye düşünüyorum. Ülke yönetiminde olsam  yurt dışına seyahatleri özendirmek döviz kaybı olacağı için önce ülkeme turistlerin gelmesini özendirecek çalışmalar yapardım. Ülkemize deniz ve güneş tatili için gelen turistler ortalama 900 dolar döviz bırakmaktadır. Bu tutarı yükseltmek için daha zengin turistleri çekecek golf, fuar, konferans ve kültür turizmini teşvik etmeye çalışırdım.

Haftasonuyurtdisi.com Avrupa turlarımız ile ilgili bilgi almak için tıklayın

 
Türkiye’de tanınmış biri olarak günlük yaşamda rahatça gezmek, yolda yürümek  magazin basınını da düşündüğümüzde zor olabiliyor. Yurt dışında bu konuda kendinizi biraz daha özgür hissedebiliyor musunuz?

Ben her  yerde kendimi özgür hissediyorum. Türkiye’de de magazin basını ile ilgili hiçbir sıkıntı ve sorun da hissetmiyorum. Dolayısı ile benim için fark eden hiçbir şey yok.

 

Eran Tapan / Conakry – Gine

Eran Bey ,bu güzel röportaj için size çok teşekkür ediyoruz.

Ben teşekkür ederim , Yeni yayın hayatınızda size ve ekibinize başarılar dilerim.

En son röportajlar , gezi yazıları ve muhteşem fotoğraflar için bizi @haftasonuyurtdisi instagram sayfamızdan takip etmeyi unutmayın

Bir yanıt yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>