Ünlülerle Seyahat Sohbetleri / Ece Vahapoğlu

Dünya Kadınlar gününün kutlandığı bu haftanın anlam ve önemine uygun olarak hepimizin çok yakından tanıdığı başarılı bir kadını ; fitness ve sağlıklı yaşam denildiğinde ülkemizin ilk akla gelen isimlerinden biri olan Ece Vahapoğlu’nu konuk ettik. Sadece Yurt dışı seyahatleri ile sınırlı kalmayarak kendisine ait  fit21 markası ve daha pek çok  konuda sorular sorduk. Cevapları bu güzel söyleşimizde bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz ….

1.Geçtiğimiz günlerde  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladık, siz de bir kadın olarak ayakta kalmak, sağlıklı olmak, üretmek için pek çok alanda çalışıyorsunuz. Özellikle kadın okuyucularımıza deneyimlerinizden yola çıkarak neler tavsiye dersiniz?

8 Mart benim için çok özel bir gün; çünkü hem Kadınlar Günü hem de doğum günüm. Bu yüzden kadın gücünü ve enerjisini, çalışmayı ve üretmeyi daha çok hissediyorum. Okul hayatımdan profesyonel iş hayatıma hep çalıştım, sorumluluk aldım, bazen hızlı kararlar verdim, risk aldım, hayallerime uzandım. Tavsiyem, korkmayın! Özünüzden gelen bir içgüdü varsa o sese iyi kulak verin; zaman ve emek ayırın ve sonuca odaklanın.

2.Uzun yıllar yaptığınız gazetecilik ve sunuculuk döneminden sonra bambaşka bir alanda ve marka ile karşımızdasınız. Yeni mağazanız fit21 hangi yaşantıların sonrasında ortaya çıktı ve ileriye dönük hedefleriniz neler?

Üniversite yıllarımdan beri düzenli spor yapan ve sağlıklı yaşayan biriyim. Son 10 senede spor ve wellness konusunda uzmanlığımı artırdım. Belgeli wellness eğitmeni ve lisanslı atlet oldum. Bu kadar sporla iç içeyken kendi spor markamı çıkarmak mantıklı ve içten geldi. fit21 bir konsept; hem spor giyim koleksiyonu, hem seminerleri, hem work-out egzersizleri, hem zayıflama kamplarıyla hepsi 21 felsefesinden gidiyor. Paralel bir kariyer sürdürüyorum. fit21 markası daha da büyüyecek. Hem giyim ve aksesuarlarımız çeşitlenecek hem satış noktalarımız artacak.

Ece Vahapoğlu @ Nice

3.Seyahat yaşamınızın neresinde? Özel tatil rotalarınız var mı?

Neredeyse her hafta sonu seyahatte olduğum seneler geçiriyorum. Seyahat beni çok besliyor. Çok seviyorum. Hafta sonları yakın uzak bir yerlere kaçıyoruz. Kışın Türkiye içi kayak rotalarımız oluyor. Yazın Bodrum yazlık eve gidiyoruz. Avrupa’nın birçok şehrinden büyük keyif alıyorum. İtalya’da okudum; tatil rotası olarak da İtalya’yı çok severim. Güney Fransa’da da yaşadım bir süre; Akdeniz çanağını seviyorum. Benim için özel yeri olan Everest Dağı maceramdan dolayı Himalayalar da heyecan vericidir.

booking.com    yurtdışı otel rezervasyonlarınızı hiçbir fiyat farkı olmadan ekteki link  ( Booking.com – TEGV Bağış )   üzerinden  yaparak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na destek olabilir ve çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunabilirsiniz. . Her Otel rezervasyonunuzdan belirli bir oranı TEGV’na bağışlamaktayız. Haftasonuyurtdisi.com sosyal sorumluluk projemize desteklerinizi bekliyoruz. 

4. haftasonuyurtdisi.com ekibi olarak İstanbul’dan 3 saat uçuş uzaklığındaki yakın destinasyonlara yoğunlaşmaktayız. Sizin en sevdiğiniz yakın ülkeler ya da şehirler hangileridir?

Roma favorim; zaten okuduğum şehir. Annem Boşnak, Saraybosna’yı severim ev gibi. Yunanistan kapı komşumuz, Atina’da her sene maratonda koşmaktayım. Avusturya ve İsviçre dağlarını, kasabalarını da cazip buluyorum. Londra ve Paris her daim şahanedir.

 

Ece Vahapoğlu @Paris

 

 

5.Sizinkine benzer şekilde biz de size neler çağrıştırdığını merak ettiğimiz kelimeler sormak istiyoruz.

Sağlık: Enerji

Spor: Hareket

Yemek: Beslenme

Güzellik: Hoş

Kadın Olmak: Dişi

Cesaret: Risk

Abur Cubur: Gereksiz

Hayat: Döngü

Eğlence: Keyif

Sorumluluk: Hep

Paylaşma: Gülümseme

6.Özellikle kadın ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk kampanyalarında yer aldığınızı görüyoruz. Biz de benzer bir uygulamayı yakın bir zamanda hayata geçirdik. Seyahatseverlerin sitemiz üzerinden yaptıkları her yurtdışı otel rezervasyonundan belirli bir oranı  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına bağışlıyoruz. fit21 olarak siz de bu tür projeler üretecek misiniz önümüzdeki dönemlerde?

fit21 olarak çeşitli marka ve kurumlarla işbirlikleri yaparak hediye ürün veriyoruz. Sosyal sorumluluk projelerinde ben yıllardır bireysel olarak zaten hep bulunuyorum. Bazı yarışlarda STK’lar yararına koştum.

Ece Vahapoğlu @ Avusturya

7.2018 in başında Yılın En İyi Girişimcisi ödülünü aldıktan sonra planlarınızda farklılıklar oldu mu, neler hissettiniz?

Markamız daha yeni olmasına rağmen ben çok efor sarfettiğim için galiba bu fark ediliyor. Kısa sürede iki kez ‘Yılın Girişimcisi’ ödülü almak daha da büyüyerek kaliteli işler yapmak için bizi motive ediyor.

8.Sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanıyorsunuz ve aynı zamanda markanızın da reklam yüzüsünüz. Pek çok event ve organizasyonda yer almaktasınız . Bu yoğun tempoya nasıl ayak uyduruyorsunuz ?

Çalışmak ve hareket benim yaşam enerjim. Çalışmak beni besliyor. Canlı hissetmek için çevreme ve topluma faydam olacak şeyler yapmayı seviyorum. İyi beslenip, spor yaptığım, bol su içtiğim, erken yatıp erken kalktığım ve hızlı hareket ettiğim için sanırım pek çok şeye yetişebiliyorum.

Ece Vahapoğlu @Monte Carlo / Monaco

9.Yurtdışı Gözlemlerinize göre sağlık, spor ve yaşam dengesi olarak en iyi durumda olan ülkeler, şehirler sizce hangileri?

ABD’nin bazı bölgeleri, Londra’da da hem İngilizler hem expatler spor ve yaşam dengesini daha iyi kuruyor. Gelişmiş ülkeler diyebiliriz aslında. Balkan insanları da spora çok yatkındır ve sportif yaşam sürerler.

 

 

10.Yurtdışı seyahatlerinizde günlük aktivite ve beslenme dengeniz için neler yaparsınız? Türkiye’den yanınıza mutlaka aldığınız malzemeler var mı?

Kendi fit21 su mataramı taşırım; çünkü hem su içebiliyorum hem de alt gözünde ceviz, badem bulundurup sağlıklı atıştırmadık taşıyabiliyorum. Açık büfelerde yemeklere saldırmam; ne yiyeceksem onları tabağıma alırım.

Kapak Fotoğrafı : Desenzano Del Garda, Brescia – İTALYA

Değerli konuğumuz Ece Vahapoğlu’na  bu güzel sohbet için teşekkür ediyoruz. 

Kendisini  @ecevahapoglu instagram sayfasından ve www.ecevahapoglu.com  resmi websitesinden takip edebilirsiniz.

 

En güzel haftasonu yurtdışı destinasyonları ve renkli fotoğraflar için bizi  @haftasonuyurtdisi instagram sayfamızdan takip etmeyi unutmayın.

 

Bir yanıt yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>