Sharm El Sheikh

ŞARM EL-ŞEYH HAVA DURUMU

Sharm El Sheikh ya da kısaca Şarm , Mısır’ın Sina Yarımadasında Kızıldeniz kıyı şeridinde yer almaktadır. Muhteşem plajları ve doğal güzellikleri ile yoğun bir turistik bölgedir. Turizm gelirleri ile Mısır ekonomisine  ciddi katkılar sağlamaktadır. Kızıldeniz kıyıları boyunca bulunan eşsiz mercan resiflerinden ve burada yaşayan rengarenk tropikal balıklardan dolayı özellikle tüplü – tüpsüz dalış turizmi çok gelişmiştir.Nüfusu 75.000 olan şehir yaz aylarında daha da kalabalıklaşmaktadır. İlk olarak İsrail tarafından planlanan ve alt yapı çalışmaları yapılan bölge 1963 yılından beri Mısır Hükümeti kontrolünde bulunmaktadır.

Ülkemiz vatandaşları tarafından yaz turizmi için tercih edilen Şarm’ı ziyaret için en uygun zamanlar mayıs – haziran – eylül – ekim ayları olmaktadır.  Temmuz , Ağustos ayları aşırı sıcaklardan ötürü özellikle yaşlılar ve çocuklar için risk oluşturmaktadır.

Editörlerimizin Önerdiği Oteller :

   • Sunrise Arabian Beach Resort ( ***** )
   • Tropitel Naama Bay Hotel ( ***** )
   • Dive Inn Resort ( **** )
   • Queen Sharm Resort ( **** )
   • Amar Sina Village ( *** )

  Sharm el Sheikh ‘te bulunan Diğer Oteller için:


  Booking.com

1. Sina Dağı

2. Azize Katerina Manastırı
3. Naama Koyu
4. Ras Muhammed Milli Parkı
5. Tiran Adası
6. Sharm Papyrus Müzesi
7. The Heavenly Katedrali
8. Faraana Mercan Plajı

Mısır’ın tatil bölgesi Şarm ‘a Türk Hava Yolları Atatürk Havalimanı’ndan Salı , Perşembe , Cumartesi ve Pazar olmak üzere 4 direkt sefer düzenlemektedir.

Sharm el Sheik Havalimanı şehrin 18 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Terminal 1 den kalkan otobüslere binerek merkeze gidebilirsiniz. Gideceğiniz otellerin de genellikle özel shuttle servisleri bulunmakla birlikte , özel taksilerle de 15 dakikada şehre ulaşmak mümkündür.