Monte Carlo

MONTE CARLO HAVA DURUMU

Monte Carlo Monako’nun kumarhaneleri ile bilinen zengin bir semt-şehridir. Monako nüfusunun 3/4 ü burada yaşamaktadır. Ayrıca vergi avantajları nedeniyle Avrupa’nın çok sayıda zengin işadamı ve sporcuları burada ikamet etmektedir.

Ekonomik gelirinin büyük bir bölümünü kumarhanelerden ve turizmden elde eden bu kent da özellikle yaz ayları boyunca çok sayıda festivaller organize edilmektedir.Dünyaca ünlü otomobil yarışı Formula 1’in bir ayağı da burada düzenlenmektedir.Ancak şehirde yarış pisti olmadığından , organizasyon süresince ana caddeler trafiğe kapatılıp piste dönüştürülmektedir.

Editörlerimizin Önerdiği Oteller :

   • Hotel Hermitage  ( ***** )
   • Hotel Metropole  ( ***** )
   • Port Palace ( **** )
   • Le Meridien Beach Plaza ( **** )
   • Hotel Columbus  ( *** )

  Şehirde bulunan Diğer Oteller için :


  Booking.com

1.Monte Carlo Tarihi Kumarhanesi

2.Oşinografi Müzesi ve Akvaryum

3.Oşinografi Müzesi

4.Prenslik Sarayı

5.Grimaldi Forum

6.Jardin Exotique de Monaco  ( Botanik Bahçesi )

7. Napoleon Müzesi

Monte Carlo ve bağlı bulunduğu Monaco Prensliği   , Fransa sınırları içinde kaldığından , karayolu ile ulaşım  Fransa üzerinden gerçekleşmektedir.

En yakın havalanı olarak  Fransa’nın Nice  kentine THY direkt seferleri ile uçabilir sonrasında 21 km lik yolu kiralık araçla devam edebilirsiniz. Toplu toşuma tercih edilmek istenirse Nice Cote Dazur havalimanından 15 dakikada bir şehre otobüs seferi düzenlenmektedir.