Novi Sad

NOVI SAD HAVA DURUMU

Sırbistan’ın kuzeyinde yer alan 300.000’e yakın nüfusu ile Belgrad ve Niş ‘in ardından ülkenin üçüncü büyük kentidir ve Voyvodina Bölgesinin başkentidir. Tuna nehri üzerinde yer almaktadır. Sessiz ,sakin ve doğal güzellikleri olan tipik bir Balkan Şehri özelliği  göstermektedir.

Novi Sad Şehir Meydanı

Diğer Avrupa ve Balkan şehirlerine göre daha yeni bir şehirdir. 1694 yılında Sırp tüccarlar tarafından  ticaret kolonisi olarak kurulmuştur.

Güzel kızları ile nam salan bu şehirde halkın büyük çoğunluğu İngilizce bilmektedir.Bir üniversite şehri olan Novi Sad ‘da gece hayatı da oldukça hareketlidir. Özellikle Nejegoseva Caddesi ve civarında çok sayıda bar ve gece klübü bulunmaktadır.

Editörlerimizin Önerdiği Oteller:

Diğer Novi Sad Otelleri için :Booking.com

   1. Voyvodina Müzesi
    2. Katolik Kilisesi
    3. Şehir Sinagogu
    4. Ledinci Gölü
    5. Danube Parkı
    6. Şehir Müzesi
    7. Strand Plajı

Novi Sad şehrine ülkemizden direkt uçuş bulunmadığı için Belgrad üzerinden gidilebilmektedir. Belgrad’a uçuş bilgilerini ilgili sayfamızda bulabilirsiniz. Yaklaşık 80 km olan yolu Tren ya da otobusle 1-2 saatte almak mümkün olmaktadır.Uçuşu tercih etmeyenler için  karayolu ile Bulgaristan üzerinden gitmek mümkün ise de 1.000 kilometrelik yolculuk yaklaşık  11 saat sürmektedir.

Küçük bir şehir olduğundan metro sistemi bulunmamaktadır. Yaya olarak merkezdeki  her yeri gezmek mümkündür. Toplu taşıma 25 hatlı Otobüs ağı ile  sağlanmaktadır.Tek bilet fiyatı 55 RSD yani 0,45 Euro dur ( 1 Euro =  120 Sırp Dinarı )