Hammamet

Tunus’un önemli şehirlerinden biridir. Son derece verimli bir bölgedir. Üzüm baglari ve meyve bahceleri ile tanınmaktadır. En önemli yerlerinden biri 15. yy’dan kalma eski bir yerleşim birimi olan  Medinadir. Baskent Tunusa yaklasik 80 km uzağında  bulunan şehir, ince kum plajlari ile Tunusun en önemli turistik tatil merkezlerinden biridir.Tamamen turizmle ekonomisini yürüten bir sahil kenti özelliğini taşır. Hammamet Kalesi, içerisinde bulunan yöresel hediyelik eşyaların satıldığı mağazaları ve balik lokantalarıyla ünlüdür.

Editörlerimizin önerdiği oteller :

  • Medina Solaria and Thalasso ( ***** )
  • The Sindbad ( ***** )
  • Sentido Aziza Beach Golf & Spa / Adult Only ( **** )
  • Hotel Les Colombes ( *** )

Şehirdeki diğer oteller için :


Booking.com

     1. Medina de Hammamet Antik Kenti
     2. Yasmine  Plajı

    3. Friguia Su Parkı ve Hayvanat Bahçesi

Jasmine Plajı

Hammamet’te  Uluslararası Havalimanı ( Enfidha Havalimanı ) bulunmakla birlikte İstanbul’dan direkt sefer bulunmamaktadır. Frankfurt ve Münih gibi Bazı Avrupa ülkelerinden Tunisair ile aktarmalı olarak uçmak mümkündür.

Diğer bir yol ise Tunus Başkente direkt uçuş sonrası Otobüs ya da taksiyle karayoluyla ulaşabilmek mümkündür.

Hamamet küçük bir turistik şehir olduğundan şehiriçi ulaşım problemi yaşanmamaktadır. Otobüsler ve taksilerler kullanılabilir. Bu destinasyona   muhtemelen tatil amaçlı gidileceği için kalınacak turistik otellerin ücretsiz servislerinden de yararlanmak mümkündür.