Budva

BUDVA HAVA DURUMU

Karadağ ‘ın Adriyatik Denizi kıyısında bulunan sahil şehri ve ülkenin en önemli  turizm merkezidir.  20.000 civarında yerel nüfusu yaz aylarında çok daha artmaktadır. Yerel dil olarak Karadağca konuşulur ancak Sırpça  da çok kişi tarafından bilinmektedir. Restaurant ve müzelerde İngilizce olarak ta anlaşmak mümkündür. Tarihi Budva Kalesine ev sahipliği yapan şehir 2500 yılı aşan bir geçmişe sahiptir.

 

Genel Görünüm

Temiz havası ve doğası ile de çok tercih edilen bir bölge olan Budva , James Bond serisinin ”Casino Royale ” filminin bazı sahne çekimlerinin yapıldığı mekan olarak ta dünya çapında ün kazanmıştır.

Bol güneşli ve uygun fiyatlara yaz tatili arayanlar için ideal bir yer olması ve vizesiz gidilebilme avantajı ile de Türklerin ilgi gösterdiği lokasyonlardan birisidir.

Editörlerimizin Önerdiği Oteller :

 • Budva’da bulunan Diğer Oteller için :


  Booking.com

   1. Budva Kalesi
   2. Old Town ( Eski Şehir )
   3. Jaz Plajı
   4. Podmaine Manastırı
   5. Sveti Nikola Adası
   6. Mogren Beach ( Plaj )
   7. Praskvica Manastırı
   8. Aquapark Budva
   9. Kozmac  Kalesi

 • Podgorica’ya 65 km uzaklıkta bulunan Budva’ya ülkemizden direkt uçuş bulunmamaktadır.  THY ile Podgorica’ya uçuş sonrası ( Bkz: Podgorica Sayfası )  oradan otobüs ya da önceden ayarlayabileceğiniz Özel Minibüsler ile 1 saatlik bir sürede Budva’ya ulaşabilirsiniz. Otobüsler 6 Euro özel minibüsler ise 20-30 Euro civarındadır. Taksi ile ulaşım ise pazarlık yeteneğinize bağlı olarak  80-100 Eurolar civarındadır.

  Podgorica sayfasında belirtildiği üzere Karadağ’a 12-14 saatte özel araçlarınızla da gidebilmeniz mümkündür.

  Şehir içi ulaşım açısından ;  burası  yaya olarak gezebileceğiniz küçük bir yerleşim birimidir. Metro , Tramvay gibi seçeneklerin olmadığı şehirde Mediteran Express firması tarafından işletilen az sayıda Midibüsler bulunmaktadır. Taksiler daha yoğun kullanılmaktadır.